MAŁGORZATA MYŚLIŃSKA:
Gęsia skórka



Projekt artystyczno-badawczy dotyczący temperatury wody i powietrza oraz praktyk związanych z lokalną kulturą wypoczynku i towarzyszącymi im konceptualizacjami ciała.


Gęsia skórka składa się z reportażu fotograficznego w formie publikacji oraz instalacji – plażowego legowiska, zbudowanego z poligraficznych odpadów reklam zagranicznych wakacji. Część projektu stanowiły warsztaty – mini-underscore, negocjacje fizycznego kontaktu ze wszystkim co nas otacza na granicy wody i lądu. To również symboliczna granica oddzielenia się od środowiska wody, która wyzwala atawistyczne reakcje skóry.


Małgorzata Myślińska (ur. 1988) – artystka wizualna i filozofka. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Uczęszcza do Szkoły Tańca Współczesnego w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Odbywała stypendia na Wydziale Malarstwa w Universitatea de Arta şi Design oraz na Wydziale Historii i Filozofii w Universitatea Babeş-Bolyai (Kluż Napoka, Rumunia). Finalistka konkursów: Promocje (2015), Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie (2015), Artystyczna Podróż Hestii (2014). Laureatka stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2022) oraz stypendium Artystycznego Miasta Poznania (2015). Odbywała rezydencje artystyczne w Centrum Kultury Zamek (Poznań, 2018) oraz OSTRALE Center for Contemporary Art (Drezno, 2016). Pokazywała swoje prace m.in. podczas: Begehungen Art Festival (Chemnitz, 2022), Malta Festival (Poznań, 2020), Supermarket (Sztokholm, 2019), Valletta International Visual Arts Festival (Valletta, 2018). W projektach artystyczno-badawczych zajmuje się kulturą wizualną okresu transformacji, tożsamością indywidualną i zbiorową, w tym dziedzictwem chłopskim i szlacheckim imaginarium. Obecnie realizuje unidyscyplinarny projekt pt. „Gromada”, w ramach przewodu doktorskiego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.




malgorzatamyslinska.com

“Gęsia skórka” / instalacja (fotografie wykonane w technice druku sublimacyjnego, odpady poligraficzne), publikacja (nakład j. polski: 500, nakład j. niemiecki: 500), warsztaty ruchowe nad j. Strzeszyńskim oraz w nieczynnej Pływalni Olimpia / Malta Festival, w ramach programu Generator Malta “Woda jest Tobą”; Poznań, Polska; 2020.

Projekt pokazywany był również podczas Begehungen Art Festival, w ramach wystawy  “Plansch”; Thalheim/Erzgebirge (Chemnitz), Niemcy; 2022.