JUSTYNA GÓROWSKA:
WetMeWild
WetMeWild jest moją performatywną inkarnacją w słowiańską nimfę wodną. Zgodnie z legendą stworzenie to żyje w rzekach i małych leśnych strumieniach, znana jest z uwodzących umiejętności.
W projekcie staje się przewodniczką po tematach dotyczących wodnego kryzysu ekologicznego i dominacji systemów korporacyjnych. Badam nowe formy komunikacji na polu sztuki współczesnej, wykorzystując dostępne technologie, metody DIY i angażując widza poprzez performatywny i interaktywny charakter moich prac.Justyna Górowska (WetMeWild) — to hydrofeministyczna artystka i współtwórczyni interdyscyplinarnych projektów łączących sztukę z technologią i społecznym aktywizmem. Poprzez performatywne i interaktywne doświadczenia zaawansowanych technologii i sztuki cyfrowej, jej projekty budują świadomość społecznej i ekologicznej katastrofy. Urodzona w 1988 roku. Mieszka w Krakowie, gdzie wykłada na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych. Doktorat uzyskała w ramach Międzywydziałowych Studiów Doktorskich Uniwersytetu im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Jej projekty pokazywane były m.in. w Berlinie (Freies Museum, 2009), Quebecu (Le Lieu Gallery, 2014), Dżakarcie (National Gallery of Indonesia, 2016), Warszawie (Muzeum Sztuki Nowoczesnej, 2017) i Nowym Jorku (Art in General, 2017).
justynagorowska.com
Praca
zawiera cykl fotografii, które
nawiązują do taniej, masowej produkcji przedmiotów
i jednocześnie do masowego wytwarzania obrazów. Każdego dnia,
rzeczywistość zalewana jest falą obrazów, a z drugiej strony
nowymi produktami z fabryki. Między linią produkcyjną, a
fotografią zaczęła zacierać się granica. Przyświeca im już
podobny cel
—
masowe wytwarzanie. Rola fotografa amatora względem
aparatu jest bliska roli osoby obsługującej taśmę w fabryce.
Obydwie te postacie zostały zdominowane, są funkcjonar
Corposhiva, fotografia wraz z wideo w technologii rozszerzonej rzeczywistości. Fotografia zrealizowana o współpracy z Tadeuszem Rolke, 2018.
Clit swipe, fotografia (30 x 45 cm, jpg) wraz z wideo w technologii rozszerzonej rzeczywistości, 2017
Enjoyable nature toys, 5 fotografii (15 cm x 15 cm każd, jpg) wraz z wideo w technologii rozszerzonej rzeczywistości.