DAGMARA BUGAJ:
Stand On TopObraz i znana nam od lat wizualność, nabiera dziś niepowtarzalnej mocy, stając się jednocześnie komunikatem jak i wykorzystywanym na nowe sposoby – ubieranym w nowe formy materialnym obiektem.

Jednym z elementów pracy stand on top jest fotografia przedstawiająca Karakorum – łańcuch górski na pograniczu Indii, Pakistanu i Chin. Zdjęcie zakupiłam w jednym z popularnych internetowych banków zdjęć, a następnie przeniosłam górski pejzaż na podłogowe kafle, tak by każdy mógł stanąć na niezdobytym dotąd szczycie góry k-2. To, co silnie podkreśla wizualność tego działania, to fakt, że nie jest to projekt stricte fotograficzny, a jedynie posługujący się już istniejącą, zapożyczoną fotografią.


Dagmara Bugaj (ur. 1983) — łódzka artystka, która w swojej twórczości zajmuje się działaniami oscylującymi wokół materii i materialności obrazu rejestrowanego. W 2018 uzyskała stopień doktora sztuk plastycznych na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.  Obecnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Fotografii i Multimediów macierzystej Uczelni. W swoich pracach skupia się na szukaniu relacji pomiędzy człowiekiem i naturą. Fotografie często zmienia w  obiekty fotograficzne, instalacje oraz działania site specific.Instagram


Stand On Top, instalacja fotograficzna, cykl 24 kafli w formacie 60 x 60 cm, druk UV, widok wystawy To the Point, 2018